28.2.08

Tehtud!

Imearmas projekt ja mul on väga hea meel, et sellest esmakordselt ise osa võtta sain. Ühtlasi minu esimene projekt, kus midagi kellelegi saata tuleb.
Mustri otsimine võttis rohkem aega kui kudumine ise :D. Tegelikult sai valmis isegi kolm lappi, aga kuna teine neist sai mõõtudelt liiga suur, pidin kolmanda juurde tegema. Üles ka harutama ei raatsi hakata, üsna palju nikerdamist oli, kasutan kasvõi nukupadjaks ära.
Lõngaks siis Jil, mustrid netiavarustest.
Teeleminevad lapid:

Ja kojujääv lapp:Eelmises postituses mainisin teist paari kindaid, mis ühel õhtul valmisid. Selle võin rahulikult liigitada projekti "Lõngajäägid kasutusse" alla, kuna lõng sai nii täpselt otsa, et juppigi järgi ei jäänud mitte kummastki toonist (poja kampsuni lõng möödunud sügisest).


Ja mina ei tea, mis jama see on, no ei saa ma endale ühtki asja tehtud. Niiväga tahtsin uut salli. No võtsin kätte ja hakkasin kuduma. Jälle kiiresti ja lihtsalt, nagu laisale inimesele kohane. Aga nagu ikka, läks sall loosi juba enne, kui see valmis sai :? Pojale seekord siis. Hääästi mõnus ja pehme ja soe sall on (tuleb tunnistada, et tänaseks kauplesin selle endale ise kaela ja sain tööle minnes tänaval mõnuga kekutada :tramp: )
Materjaliks Selverist ostetud (Lianni poolt maaletoodud) lõng Flamme (Üks toon punane, teine selle kõrval jooksmas toonides rohelisest-kollaseni, omavahel kokku keerutatud musta peene lõngaga - muuseas väga mõnusalt kootav) ja vardad nr 8. Kulus teda täpselt kaks 50 g tokki.

19.2.08

Värviprojekti veeruari punane sai nädalavahetusel valmis. Külm hakkas, noh :) Ja oli kindaid vaja. Tegelikult on teised kindad veel, aga need ei ole punase värvi sarnasedki, eks näitan hiljem. Aga neile punastel tahtsin mingi väikse kiiksu juurde teha. Kassid on pildi peal ja teiste juures väga kenad loomad - niisiis otsustatud. Siin ongi tulemus iga kandi pealt, sellised armsad muhedad kiisud :):


Ja otse loomulikult jäin ma neist kinnastest ise ilma - tütrele meeldivad need kindad talle ta enda väitel palju enam :( Aga pole hullu, eks siis tuleb jälle uued teha. Salaja :P.
Lõng on ka kiiksuga - kahte salli kootud-heegeldatud, mõlemal korral sai enne õiget pikkust otsa. Aga ega ma jonni jäta. Lõnga jäi kinnastest veel piisavalt üle, lähen uuele katsele koos teise värviga. Ja lõnga toon on kõige sarnasem teisel pildil. No ei oska pildistada, ei oska.

Ja siin on näide sellest, et "ärge seda kodus järele tehke". Täpsemalt siis vaatasime oma igareedest Jõekalda-saadet, kus pesulõkse näkku topiti. Õnneks meil nii retsimiseks ei läinud, aga leiutaja-poeg leiutas, et saab ka juustesse panna. See on see, kui emme õigel ajal juuksurit ei mängi. Aii, see äravõtmine oli tal valus :)Ja kolmas asi veel - käsitöö või ehituskunst? Tegemist põhjarannikult korjatud kividega, mida hoitakse kui suurimaid aardeid ja aeg-ajalt kuluvad tubastes ehitustöödes marjaks ära.

14.2.08

Head sõberipäeva ka IseTegijatele!

... ja veel mõned südamed ka lisaks. Selline kiire tegu oli - lastel oma sõpradele vaja jagada, aga aega tegemiseks vähe. Mis sa hing ikka muud oskad välja mõelda kui Novaluxi südamed ja organzapael. Aga tänased vastukajad olid lihtsa kingituse üle väga positiivsed olnud :)


Oma õpetajale soovis poja mingit ehet kinkida, pusisime siis koos väikse kaelakee teha.

13.2.08

Projekti tulemus on siin. Tegelikult lükkasin selle liiga kaugele edasi ja süda ei tulnud päris nii nagu lootsin, vaid on õige südame proovitöö, aga kuna homme juba sõbrapäev ja selleks ajaks ei jõua enam uut tegema hakata (igasugu muud sõbrapäevaprojektid õhtul valmimist ootamas), siis panen selle üles. Ja ega tal tegelt ka viga miskit olegi.


Üleeile avastas piiga, et temal tarvis jälle sünnale minna ja ilmtingimata mingi ehe kinkida. Jälle kiirustades miski idee välja otsitud ja kokku sobitatud. Oi, ma nägin otsade peitmisega vaeva. Ehete viimistlemine on sama tüütu kui kudumitel ja heegeldistelgi. Aga lapsele kaelakee meeldis, loodetavasti meeldib ka kingi saajale.

6.2.08

Mina pajatan täna ka isetegemisest, kuigi mite lõngavallas. Nimelt pidasime eile vastlaid (nagu ilmselt üsna palju teisigi :)). Aga kuna kõigis kolmes poes, kus käisin, müüdi ainult moosiga hiigelsuuri kukleid, mille saiaosa meil kindlalt järgi jääks ning neljandast poest külakostiks toodud kuklitel oli mingi väegade imelik koor (vist vahukoore-võikreemi-maeiteamille segu), siis otsustasin ise kukleid teha (nagu kõik viimased aastad). Aga kuna mitte üheski poes ei olnud ei suuri ega väikseid kukleid müügil, mida muul ajal ALATI on, siis ainuke asi, mille riiulist leidsin, olid hotdogisaiad. Niisiis esitlen: selle aasta trend - vastlahotdogid! :D

Mis muide söödi äärmiselt kiiresti ära - meie kolmeliikmelisele perele on suur pakk vahukoort ja 10 hotdogikuklit naljaasi endale ühe õhtuga sisse ajada.
Muidugi võib sel aastal ilmselt jäädagi vaidlema, kas 5. veebruaril ikka on õige vastlapäeva pidada, aga erinevaid arvamusi lugedes jõudsin järeldusele, et võib küll. Vanarahvas pidas vastlaid ka vana kuu ajal - ja siis saavat vanapiigad mehele :D

Teine jutt ka käsitööalane. Nagu teada, ei püsi mu poja kunagi kuskil paigal. Noh ja ühel õhtul oli tal kindel vajadus vana tumba mänguasjadest tühjaks tõsta (loe: koristada), aga pärast tühjendamist läks asi põnevaks, sest küliliasendis tumba ju veereb. Nii ta selle otsas siis end veeretas ja toppis jalgu mänguhoos sisse, aga unustas, et kui kunagi väiksemana sinna kenasti sisse mahtus ja välja ka pääses, siis nüüd on juba nii suureks kasvanud, et väljatulek võib probleemiks osutuda. Muidugi jäi ta jalgapidi kinni. No tee või tina, jalg tumbast enam välja ei tule. Itsitasime naerda ja pühkisime pisaraid, mõeldes lahendust. Kaks varianti siis jäi - kas jalg otsast saagida või tumba katki teha. Läksin siiski leebemat teed ja saega tumba kallale.

Lõpuks keeras end ikka sealt välja ja tumbast jäi niipalju järele, polegi kõige hullem:

1.2.08

Nonii. Pikk paus jälle seljataga. Andsin käsitöökuradile näpu ja nüüd ootab mitu projekti tegemist ja on poolikuid ka ikka, egas teisiti saa. Aga viimasel hetkel jõudsin esimese näpukaga valmis. Tegelikult mitte, tegelikult on neid ikka päris mitu tehtud. Aga kuna tahtsin kõige kiiremini esimest valmis saada, siis näitan seda siin - kõigepealt.
Lisaks on veel kaks asja, millest hetkel pole pilti, kuna (nagu alati) võeti need enne kasutusse kui neist pilti jõudsin teha, nu umbes nagu ahjusoojad saiad, mis kõige kiiremini kõhtu lähevad. Aga siin on minu Valge Kui Lumi - helelillad paelad sisse aetud. Kusjuures tegelikult tahtsin ma teha hoopis padjakatet, originaalmõõtudes pidi olema ca 50x50 cm, aga mul venis asi üle 70 cm laiuseks :shock: . Siis ei jäänudki muud üle kui lauale seada - noh, oligi uut linikut tarvis :)