22.4.08

Uups, peaaegu oleksin unustanud, et vaja projekti aprilli roheline ka ikka ära postitada. Sall ammu valmis ja foorumiski ära näidatud. Tegemist siis Vogue'i lillesalliga, mille tegin samast lõngast (nime ei mäleta), millest ammuse seelikugi tütrele. Hääästi pehme ja mõnus, muidugi mõista pretendeeris tütar ise ka selle omanikuks saamisele, mis tal ka õnnestus.
Mina laisa inimesena ei teinud lilli niipalju kui originaalis oli ette nähtud, vaid piirdusin vähemaga, kuna muidu oleks sall liiga lai tulnud. Pärlid jätsin ka panemata, sest need oleks lõnga varju jäänud.Aga ega ma omas kodus ainus käsitöötegija ole. Tütar õppis koolis kudumist ning proovilappidest lasi õpetaja meisterdada sellised vahvad elukad - triibuplikaks tavaline kandiline lapp küljelt kokku õmmelda ja jupp porolooni sisse, juuksed pähe ja jalad-käed lõngast külge. Munapühade jänkule aga karusnahajupikestest kõrvad-käpad ja suured silmad ka pähe. Mulle tundub, et tema käsitööõpetaja on üks tore õpetaja - nii lihtsad ideed, aga käsitööhuvi tõstavad kindlasti rohkem kui minu kooliajal vihikusse kleebitud proovilapid (tunnistan ausalt, vihkasin põhikoolis tööõpetuse tunde).
Ja parempoolne elukas on pojal kunstikoolis savitunnis voolitud, ma ei saanud pildistamata jätta lihtsalt, nii lahe draakon (vist :) )


Aga see pole veel kõik. Ilmselt mu praegune tikkimistöö on niivõrd nakkav, et poja nõudis ka endale selle õpetamist. Ja siin on tulemus - 100% tema tehtud, mina vaid suunasin mõnel korral, kust nõel peab välja tulema. Poolristid on sellepärast, et poisil sai jaks otsa, kui oli vaja hakata riste peale tegema :D

12.4.08

Part two:
[I]
Taevalaul[/I]

[I]Taevas tähti nagu kõrbes liiva,
ajus kujutlusi, unes und.
Taevas endaga võib kaasa viia,
kes on vaatamisse unustund.

Inimene vajab imevähe
selleks, et ta hingel hakkaks soe.
Kes on ära tundud ühe tähe,
taevast sõbrasõnumina loeb.

Armast pole arvutada vaja -
ta ei kordu ega korrutu.
Ainukene terve eluaja
roos on roos on roos on võrratu. [/I]

Selle luuletuse järgi tegi paki mulle [URL=http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=5240]N2pik[/URL]

Imearmas!
Taevatähtedega küünlalatern ja kommid, kõrbemuusikaga plaat, mis pehme punase ümbrise sees. Sealt tuli välja ka taevatähtedega kaart luuletusega, kaardilt sain teada ka, kes mind üllatas :)
Unesinist värvi unenäopüüdja, mis leidis kohe endale koha seal, kus unenägusid kõige rohkem ringi liigub.
Roosiküünal, et hingel oleks soe. Roosidega tass ja pakk tokkroosiseemneid.Joon kohvi roositassist, plaadilt mängib kõrbetuulemuusika ja mina mõtlen, et pakivahetus on üks tore asi ;) :D

6.4.08


Minu poolt siis pakk saadetud ja saajale kohale jõudnud. Esimene vahetusprojekt ja nii pelgasin, et kas saajale ikka meeldib ja on luuletust väärt.


Luuletuseks oli "Päike"

Pikal päeval
puhkusest ei tea ma:
sinu maad nüüd
soojendama pean ma,
jääst pean sulle
nirekesi säratama,
pidupäevaks aias
õisi äratama.
Hommiku hakul
su aknal pean vahti,
päikesejänku
su peos lasen lahti.
Terve päeva
ma sinu pärast
naeratan taevas
ja heldelt säran.
Saad nüüd ehk minuga
sõbraks sa,
aitad mul soojust jagada?
See on nii lihtne
muu siin ei loe,
kui et su kallil
oleks sinuga soe.
(N.Bairam)

... iga lugemiskorraga märkasin selles jälle midagi uut ning ideid aina tuli. Kui pakk teele saadetud, kiusasin saajat ehk [URL=http://aastaringlapitoos.blogspot.com/2008/04/pike-sun.html]Maari emmet[/URL] vaid välispidise pildiga foorumis.

No ei oska ju kuidagi nii suuri asju pakkida, siis kasutasin kodust leitud krepp-paberit, lõpuks panin kogu kupatuse tööl allesjäänud monitorikasti. Loodetavasti Maari emme ei arvanud pakki kätte saades, et sealt miski tehnikaime välja kargab :D

Aga paki sees olid sellised asjad:


Päikesepadi, et oleks pehme ja soe ja mõnus.
Päikesejänku, keda pihku püüda.
Päikesekee, millel jäätilgad küljes ning mis päiksesoojusest veepiiskadeks sulavad.
Kallite sõprade raamat ja magusat ka "Maiuspala" näol.

Kaart oli ka, aga kuna see valmis liiga viimasel hetkel, siis ei tulnud ta välja päris nii nagu soovisin :(