13.11.08

Hakkan otsast peale. Kogu mu eelmine pikk jutt kadus õhku koos FF enesevärskendusega (on ikka edev plika, teeb seda siis, kui heaks arvab).
Ühesõnaga: [B]Lohekassi lohepikk pajatus.[/B]
Lohekass seepärast, et poolteist kuud pole sõnagi kirja saanud ega end projektides näidanud, aga kõik on kaamera kaabli süü. Või arvuti süü. Otse loomulikult pole mina selles süüdi, et arvutikaabel katki või kaamerakaabel kadunud on või veel midagi kolmandat, mis ei lase projekte tähtajaliselt esitada. Pildid kõik olemas ammust ajast, aga ülespanekuga alailma mingi häda. Parandan selle vea nüüd ära ning näitan seekord kaht projekti ja veel mõnda.

3. tööks võtsin kätte viltimisnõela ja veidi villaloori ning toksisin kangale mõned arhailised motiivid. Kui arhailised need tegelikult on, on muidugi küsitav, aga midagi sinnapoole ikka. Siis veidi õmblusmasinaga vuristamist ning valmis sai käsitöötarvete hoidik, millest juba ammu puudust olen tundnud. Pildirida ka:Projekti ajal olin kudumislainel ning valmis said kolm komplekti sall-mütsid-kindad. Sinised ja roosad on tehtud murdosast lõngahunnikust, mille koos Vaigaga Ravila tn hulgilaost ostsime. Piiga kinnaste puhul proovisin teha lühendatud ridu ning kududa kndad põikipidi. Õnnestuski. Suurema poisi salli ja pirukamüüjakindad kudusin Riia mäe Abakhani taga olevast lõngapoest ostetud lõngast, hästi odav, aga hästi mõnus kududa. Ainuke viga, et sõlmi kippus üsna palju olema. Oma poja tahtis sõrmikud kohe anastada, nii et kudusin talle täpselt samasugused, mida siis soojemate ilmadega ka hoolega kandis.


Suurematele piigadele keerutasin veidi traati ja pärleid.


Suurema aja on aga endale nõudnud (lisaks lastele) meie raamatukogus korraldatud käsitöö näitusmüük, millest meie äärmiselt tublid isetegijad on usinasti osa võtnud. [B]Roheljana, Kikuliis, Jõhvikas, Josefiine, Hetty, Kristab, Vikike, Rylee15, Stuart, Marre, Siret [/B](appi, ma ei mäletagi, mis su kasutajanimi oli :? )[B], Vaimustuja, DagmarM, Mimm, Sapsi, Lotos, Abdulabdulamir, Killukalli, Drex,[/B] suur aitäh teile panuse eest! :) [SIZE=1]Loodetavasti ei unustanud ma kedagi nüüd kogemata ära[/SIZE].
Minu poolt said aga näitusele esialgu sellised sallid:
Sinise salli lõng ka suurekotikraam. Alles kuduma hakates avastasin, et hallikad triibud sisse jäävad (no et pole mitte tahmaseks saanud :P ).
Saalomonisalli lõnga krabasin (kahjuks liiga vähe) Maximast sooduka ajal. 100 g 24.90, 70% villa. Selline:


Üks kaelakee on ka pildile jäänud, teistega läheb veel aega.