31.7.11

Hubane kodu - juuli

Seekord oli nii hirmus keeruline välja mõelda, mida koduprojekti tööks esitada. Ühest küljest on päris mitu asja vahepeal valminud, aga ma ise tunnen, et need päris projekti jaoks ei kvalifitseeru, lisaks on kaks suuremat tööd veel pooleligi. Vaatasin siis kodus korra veel ringi ja otsustasin, et ilmtingimata tahab meie vannituba natuke sära juurde saada. Samuti tahtsin proovida järgi midagi, mida kunagi varem pole teinud. Sõelale jäi decoupage. Poleks osanud arvatagi, et see nii lihtne ja kiire tegemine on.
Muidugi võttis tükk aega, enne kui ära suutsime otsustada, milline motiiv vannituppa sobiks, tütrega kammisime mitu poodi läbi, lõpuks saime kõige lähemalt - Selverist. Seinaplaadid on imeõrna roosakat tooni, nii et vesiroosid näisid kõige kenamini passivat. Laki sain Järve keskuse Käsitööjaamast (mille müüja sai ka targemaks :)).

Motiivide väljalõikamine osutus ootamatult tüütuks, või vähemalt esialgu. Kui juba kümme tehtud sai, siis tundus asi juba lepse reega minevat. Ei tahtnud lilli päris igale plaadile panna, oleks liiga kirev jäänud, üle ühe on täiesti piisav. Kokku lõikasin välja 22 motiivi, 4 neist kulus ära paranduseks.

Kui juhendites on igal pool, et mäkerda aga liimi keskelt väljapoole, siis mina nii ei saanud, kõik läks nässu ja kortsu ja katki, no täiega närvi ajas juba. Siis leiutasin lihtsama viisi - sein liimiga kokku, motiiv kuivalt peale (esialgu keskosa ja siis sujuvalt kuiva sõrmega kohe vastu seina. Umbes nagu tapeeti paneks). Siis lasin ära kuivada ja paari tunni pärast tõmbasin pealt pintsliga üle. Voila! Asi töötas ülihästi. Ja nüüdseks on mul varutud ka kolm plekkpurki, mis kunagi peitsid endas ananasse, aga nüüd on valmis püsivamale tööle jääma, mis tähendab kindla pihta üht kena decoupage'i-töötlusliini.
Pilt kah: