20.10.13

Külmkapi-šokolaadikook

Inspiratsiooniks ja suu vett täis ajavaks oli Ragne Värgi toidublogist pärit šokolaadine šokolaadikook.
Muidugi ei saanud ma teha täpselt üks-ühele, vaid kohandasin retsepti oma võimaluste järgi, siiski mitte kuigi palju.

Põhi:
300 g Digestive-küpsiseid
100 g võid

Täidis:
200 g toorjuustu
100 g piimašokolaadi
peotäis soolapähkleid

Kate:
400 g vahukoort
300 g tumedat šokolaadi
maitse järgi suhkrut
1 sl rummi vms

Sulatasin või, purustasin küpsised, segasin kokku ja surusin koogivormi põhja (võib ka külgedele).

Järgmine kiht on šokolaaditoorjuust. Kuna mul oli kodus parasjagu tavalist maitsestamata toorjuustu ja üks seismajäänud piimašokolaad, otsustasin need omavahel lihtsalt kokku segada, mitte ekstra poodi šokolaaditoorjuustu järele minna. Sobib suurepäraselt - kõigepealt sulatasin vesivannil šokolaadi, siis lisasin toorjuustu, tõstsin tulelt ja segasin, kuni kõik oli ühtlaseks massiks segunenud. Määrisin koogipõhjale ja peale riputasin peenestatud soolapähkleid.
Soolapähklite osas kõhklesin küll tükk aega, aga otsustasin siiski riskida ja need ka sisse panna - täiesti õige mõte, enam ei pelga. Igasugune soolasus kaob täiesti ära.

Pealmiseks kihiks oli mul 400 g vahukoort ja vaid 200 g šokolaadi, mistõttu see jäi üsna pehme. Päris vedel just mitte, aga kindlasti kulub seda rohkem. Originaalretseptis oli 200/200, kuid mulle näis, et seda jääb väheks. Ragne kasutas muidugi ka väiksemat vormi - 20 cm, minul on 24 cm.
Šokolaadi-vahukoore seguks kuumutasin koore keemiseni, lisasin šokolaaditükid ja suhkru ning segasin, kuni kõik oli jällegi ühtlane mass, siis veel lusikatäis rummi (panin veidi rohkem, aga ei tasu, maitse tuleb juba piskuga esile). Originaalis suhkrut ei kasutatud, aga minu maitse järgi jäi liiga mõru.

Valasin segu koogile ja koogi panin külmkappi. Järgmisel päeval oli valmis.

No comments: