24.12.13

Meekook

Meekook (originaal on siin) 

Taigen:

75 g mett
100 g suhkrut
2 muna
125 g võid
1 tl soodat
425 g jahu

Kreem:
~500 g suhkrut
1,5 kg hapukoort
(sidrunit)

Sega katte jaoks hapukoor suhkruga ja jäta seisma (mida kauem seisab, seda paksemaks muutub). Võid lisada ka sidrunimahla ja -koort.

Sega kuuma taluvas kausis mesi, suhkur ja muna omavahel ning pane valmis vesivann (keeva veega kastrul, mille kohale saab tõsta tainakausi). Tõsta tahke või mee-suhkru-munasegu peale ja lase sel vesivannil täielikult sulada. Või sulamise ajal segu mitte segada.

Kui või on täielikult sulanud, lisa sooda ja sega läbi. Jäta segu jahtuma. Jahtunud segule lisa juurde jahu ja sega tainaks. Taigen jaota 8 tükiks (kui tahad kõrgemat kooki – 24 cm vormiga), 6 (28 cm vorm) või 5 (ahjuplaat). Rulli võimalikult õhukeseks, võib lausa peaaegu läbipaistvaks. Ei pea olema kohe õige kujuga, peaasi, et suuruse välja veaks.

Soojast põhjast (kohe pärast ahjust väljatulekut) lõika ring/ruut/ristkülik/päkapikk välja ja tõsta servad kõrvale. Küpsetamiseks kulus mul 5 min 190-kraadises ahjus, põhi peaks olema pigem pruun kui kollane – nii tuleb meemaitse paremini esile. Kui põhjad valmis, lao need hapukoorega kihiti. Siis võta kõrvaletõstetud servad, peenesta puruks ja riputa kõige peale.

Tegin tavalisse koogivormi, nii et serva ei eemaldanud – kook sai kõrgem kui vorm ise. Hapukoorega ei maksa koonerdada – originaalretseptis on 650 g, kuid esimesel korral jäi sellega kook ikka väga-väga kuivaks.

No comments: