23.5.14

Sebra-juustukook

Kõigepealt alustan sellest, mida selle koogi juures EI TOHI teha.
Esiteks ei tohi ära unustada, et taignasse tuleb lisada jahu ja tärklis - enne taigna pooleksjagamist ja kakao lisamist.
Teiseks ei tohi ära unustada, et enne munavalgete ja kuivainete lisamist ning koogi vormi tilgutamist tuleb taignasse panna ka munakollased. grrrrrrr. Eks näis, mis sest saab.
Kolmandaks oleks mõistlik koostisosad kirjeldatud järjestuses lisada, mitte nagu jumal juhatab.
Neljandaks ... veel ei tea, kas veevannis küpsetamine on hädavajalik. Seda on varsti näha :)

Aga kook, originaalis ligi kahesaja positiivse kommentaariga, on selline.

50 g võid
250 g toorjuustu
100 ml piima
60 g jahu
20 g maisitärklist
1/4 tl soola
1 sl sidrunimahla
150 g suhkrut (panin rohkem)
6 muna
2 sl mõrukakaod

Valmista ette küpsetusvorm. Selleks pane koogivormi küpsetuspaber. Koogivormi välisküljele pane kaks kihti fooliumit, et vesi sisse ei pääseks. Otsi suurem ahjupann, kuhu vorm sisse mahub ja vala sinna 1/4 ulatuses vett. Pane pann ahju 160 °C peale soojenema.

Sulata toorjuust, või ja piim vesivannil, segades vispliga, nii et tükke ei jää. Pane külmikusse või jää peale jahtuma. Seejärel lisa maisitärklis, 6 munakollast ja sidrunimahl. Sega hoolega.

Vahusta 6 munavalget (näpuotsatäie soola või cream of tartar'iga) kohevaks vahuks, lisa suhkur ja vahusta, kuni vaht enam kausist välja ei voola.

Lisa kolmandik munavalgevahust juustusegusse, sega kergelt läbi. Seejärel lisa ülejäänud 2/3 ja sega alt üles hoolega läbi, nii et taigen on ühtlane. Siis vala pool taigent teise kaussi, lisa sinna kakao ja sega alt üles läbi. Taignad peavad hea tulemuse saamiseks olema ühesuguse paksusega.

Nüüd võta ettevalmistatud küpsetusvorm ja hakka sellesse täpselt keskele kordamööda taignaid lisama - 1–3 sl kaupa, kuidas endale sobib. Originaalis on kirjas 3, aga mulle näis 1 sobivam olevat.
Kui sebra on valmis, pane vorm ahjupanni vette umbes tunniks ajaks küpsema, või kuni pealispind on kuldpruun. Jahuta korralikult maha.

No comments: